Slovenskí rokenrolisti majú od minulého týždňa za sebou poriadny kus cesty. Behom siedmych dní sa zúčastnili až troch súťaží. 27.4.2024 sa zúčastnili svetového pohára v poľskom Zabrze (viď predošlý článok). O štyri dni ich čakala ďalšia súťaž v Čechách – Jarní pohár Sokola Jinonice 1.5.2024.

V kategórii Deti si prvé miesto odniesol pár Pavlák Pavol – Dudášová Stela (RRC Hydrorock). Z rovnakého klubu si 17. miesto odniesol pár Patek Felix – Ralbovská Nina.

V kategórii Žiaci si víťazstvo vybojoval pár Majerčík Matej – Plačková Barbora (Športujsnami).

V Junioroch sa darilo klubu RRC Hydrorock. Všetky tri páry si vytancovali finálové umiestnenie. Grinč Viliam – Dudášová Sára si odniesli prvé miesto. Teslík Filip – Horváthová Nina si vytancovali 4. miesto a Kotlár Jakub – Patek Paulina sa umiestnili na 7. mieste.

V kategórii Duo Ladies si striebornú medailu odniesla Herenyiová Lucia – Ovčiková Ema. Na štvrtom mieste skončila Miková Liliana – Stachurová Veronika. Koprivová Radoslava – Pavláková Alžbeta sa umiestnili na 9. mieste. Tesne za nimi na 10. mieste skončila Ježeková Ema – Ištoková Zuzana. (RRC Hydrorock)

V kategórii Duo Children sa víťazstvu tešila Dudášová Stela – Uhlíková Vanesa (RRC Hydrorock)

V kategórii MDFJ dominovali dva slovenské kluby, ktoré si odniesli prvé a druhé miesto.

Maneskin – 1. miesto (Športujsnami)

Phantom of the Opera – 2. miesto (RRC Hydrorock)

Poslednou súťažou v týždni bola súťaž Dražice Cup v Benátkach nad Jizerou. Zúčastnili sa jej kluby RRC Hydrorock, ŠK Crazyrock Detva, Športujsnami a Lafranconi.

V kategórii Deti sa na 13. mieste umiestnil pár Patek Felix – Ralbovská Nina (RRC Hydrorock).

V Žiakoch si Športujsnami odniesol prvé dve miesta. Majerčík Matej – Barbora Plačková si vytancovali prvé miesto a Kerek Matúš – Pastírová Natália si odniesli striebornú medailu.

V kategórii Duo Girls si v konkurencii 17 duo odniesli slovenskí tanečníci až štyri finálové umiestnenia. Bondoa Berill – Džerengová Ellyshia (Športujsnami) sa umiestnili na druhom mieste. Hlobenová Nikola – Patek Paulina (RRC Hydrorock) si odniesli bronzovú medailu. Tesne za nimi na štvrtom mieste skončila Boberová Lea – Ružičková Kristína (Športujsnami). Uhlíková Veronika – Tvoríková Lujza (RRC Hydrorock) skončili na siedmom mieste. Na semifinálovom desiatom mieste skončila Bíroová Anna – Petrovitsová Viktória (Športujsnami). Na 14. mieste skončila Feketeová Irisz – Dániel Tamara (Športujsnami). 16. miesto obsadila Mirzareza Tara – Slobodová Sára (RRC Hydrorock).

V kategórii Duo Children sa prezetnovali slovenské tanečníčky z klubu Športujsnami a ŠK Crazyrock Detva. Víťazkami v tejto kategórii sa stali Plačková Barbora – Pastírová Natália (Športujsnami). Na 4. mieste skončili Bujňáková Sára – Nováčková Lucia (ŠK Crazyrock Detva). 6. miesto obsadila Szabóvá Kyra – Gajdácsová Sofia (Športujsnami). Na siedmom finálovom mieste skončili Sujová Anna – Helienková Linda (ŠK Crazyrock Detva). Na 8. mieste sa umiestnili Bazsó Anna – Harsányi Kamilla (Športujsnami)

V kategórii MDFD si víťazné prvé miesto odniesla formácia Paw Patrol (Športujsnami)

V kategórii MDFJ si prvé miesto vytancovala formácia Maneskin (Športujsnami)

V kategórii MDFS si formácia LOVE – KO vybojovala broznovú medailu. (Lafranconi). Štvrté v poradí skončili tanečníčky z formácie Charlies Angels (RRC Hydrorock).

Tento týždeň bol plný cestovania, tancovania a bojovnosti. Pre slovenský rokenrol to bol ďalší veľký krok vpred. Všetkým tanečníkom gratulujeme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu.