11.júna vyvrcholilo podujatie Školský šport TANEC v areáli X-bionic v Šamoríne. Podujatie a celý projekt zastrešilo Ministerstvo školstva, Ministerstvo cestovného ruchu a športu v spolupráci s agentúrou NIVAM. Projektu sa zúčastnili žiaci základných škôl a súťažili v dvoch kategóriách : HIP HOP a OPEN (všetky iné štýly okrem HIP HOPu). V kategórii open sa predstavili žiaci s ukážkami Disco Dance, modern&contemporary, ale aj valčík a mix latinskoamerických tancov. Mimoriadne kvalitne zastúpená a divácky atraktívna bola kategória HIP HOP. Žiaci pricestovali zo škôl z celého Slovenska – od Trebišova až po Senicu.

Víťazkou open kategórie bola žiačka zo Senice (Sofia Plottová) s ukážkou Disco Dance a v HIP HOPe žiak z Košíc (Viktor Vojtko). Obaja reprezentovali svoje školy, ale obaja sú zároveň členmi a úspešnými reprezentantmi SZTŠ.

V porote open kategórie bol ústrednou postavou Jaroslav Ihring (slovenský reprezentant a bronzový medailista Let´s Dance 2024), HIP HOP držal v rukách a vynikajúco moderoval Marcel Komárňanský, sekundovali mu Addy Teslík a Michal Boho.

Superfinále v Šamoríne organizačne zabezpečili členovia klubov DanceContinent a Spektrum, exhibične vystúpili tanečníci zo Školy breaku a DanceContinent. Superfinále tanečnej súťaže bolo výbornou propagáciou SZTŠ, čoho dôkazom bola aj reportáž v TV Markíza, ktorú si môžete pozrieť tu. 

PhDr. Hana Švehlová

 

 

foto: Addy