V sobotu 24.2.2024 sa v športovom centre M-Sport v Trenčíne uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v kombinácií desiatich tancov, ktorých vyhlasovateľom súťaže bol Slovenský zväz tanečných športov, sekcia tanečného športu. Usporiadateľom majstrovstiev sa stal tanečný klub TK DUKLA Trenčín, jeden z najstarších klubov Slovenska, ktorý existuje už 65. rokov, 55 rokov pod vedením manželov Evy a Dušana Paškovcov.

Súťažilo sa celkovo v siedmych vekových kategóriách od deti II, ktorí tancovali 8 tancov, junior I, junior II, mládež, do 21 rokov, dospelí, až po seniorskú vekovú kategóriu, tentokrát senior II. Dokopy súťažilo za celý deň 102 tanečných párov takmer všetkých oblastí a kútov Slovenskej republiky.

Súťaž hodnotilo 5 zahraničných a 8 slovenských rozhodcov, ktorí boli postupne vyberaní do jednotlivých panelov. Podrobné výsledky zo súťaže môžete nájsť tu.

Vo viacerých kategóriách prebehli zaujímavé boje o postup do finále. Najprestížnejšou kategóriou, bola kategória dospelých, ktorá je zároveň nominačnou kategóriou pre majstrovstvá Európy a sveta, pre svetový a európsky pohár. Po druhýkrát vo svojej kariére v kategórií dospelí zvíťazil pár Patrik Buda – Silvia Budová z tanečného klubu TK UNI – DANCE Bratislava, ktorý sa tak priblížil k tretej desiatke majstrovských národných titulov.

Majstrovstvá boli výborne zorganizované, prebiehali v skvelej atmosféra, o čom svedčili plné tribúny.

Televízny záznam z podujatia nájdete tu.

Tanečníkom gratulujeme a prajeme úspešnú sezónu.