Sobota 14.10.2023 sa zapísala do histórie slovenského tanečného športu zlatými písmenami. V kongresovom a výstavnom centre v Lipsku sa konal európsky šampionát profesionálov v LAT a súčasne aj Majstrovstvá sveta PD v showdance ŠTT.
Na oboch súbežne prebiehajúcich súťažiach Slovensko zastupoval jediný pár – Matej Štec a Elena Popova (TK Uni-Dance Bratislava).
Na ME PD LAT súťažilo 19 párov z 15 krajín starého kontinentu. V netradične štvorkolovej súťaži (19-16-12-6) si naši majstri vybojovali 11.miesto v semifinále.
Najväčšia pozornosť 2500 prítomných divákov a TV štábov sa však sústreďovala na hlavné zápolenie večera – populárne showdance. Tu sa slovenským reprezentantom podaril husársky kúsok, keď v priamom súboji na domácej pôde porazili vysoko favorizovaný nemecký  pár Ionel/Ionel (Majstri sveta 2022). Matej s Elenou tak ku kolekcii šiestich amatérskych medailí zo showdance pridali aj prvú profesionálnu a stali sa prvým slovenským párom v histórii, ktorý získal titul majstra sveta v amatérskej i profesionálnej kategórii!
K obom výsledkom z Lipska páru blahoželáme a  ďakujeme za skvelú reprezentáciu.