Cez víkend 6.-7.4.2024 sa v Budapešti konal Svetový pohár, na ktorom sa zúčastnili tri slovenské kluby – RRC Hydrorock, Športujsnami a ŠK Crazyrok Detva. Slovensko reprezentovali v kategóriách Deti, Žiaci, Juniori, malé dievčenské formácie a malé seniorské formácie.

Najväčší úspech patrí páru Dudášová Stela a Pavol Pavlák (RRC Hydrorock), ktorý sa v kategórii Deti pretancovali do finále a vybojovali si prvé miesto.

Ďalšie výborné umiestnenie patrí malej dievčenskej juniorskej formácii Maneskin (Športujsnami), ktorá sa na svojom prvom Svetovom pohári umiestnila vo finále na štvrtom mieste.

V kategórii Juniori sa Dudášová Sára a Grinč Viliam (RRC Hydrorock) umiestnili v semifinále na štrnástom mieste. Teslík Filip a Horváthová Nina (RRC Hydrorock) sa umiestnili na 23. mieste. Kotlár Jakub a Patek Paulina (RRC Hydrorock) sa umiestnili na 25. mieste. V Žiakoch sa na štrnástom mieste umiestnil Kerek Matúš a Pastírová Natália (Športujsnami). Z ŠK Crazyrock Detva si malá seniorská formácia Crazygirls vytancovala pätnáste miesto a formácia Charlies Angels (RRC Hydrorock) sa pretancovala na semifinálové jedenáste miesto.

Prvý Svetový pohár sezóny bol pre slovenský rokenrol veľkým úspechom, nakoľko sa Slovensko dostalo po niekoľkých rokoch do finále a to hneď v dvoch kategóriách. Všetkým tanečníkom patrí veľká gratulácia. Ďakujeme za reprezentáciu.