Rok 2023 bol pestrý, prežitý aj odtancovaný naplno a veľmi úspešne. Stretli sme sa na tradičnom kongrese, ukončili vzdelávanie trénerov 2.stupňa, zahájili vzdelávanie nových trénerov 1.stupňa.

Slovenskí tanečníci nás reprezentovali na 11 medzinárodných súťažiach IDO (majstrovstvá sveta a Európy, svetový pohár).

Na každej štartovalo 20 – 360 slovenských tanečníkov všetkých vekových a súťažných kategórií (od detí po dospelých, sóla aj kolektívy) z klubov z celého Slovenska v disciplínach artových (jazz, modern & contemporary, show dance), disco dance, street show, hip hop a salsa.

Na MS disco v Chomutove sme boli najúspešnejšou krajinou a na niekoľkých súťažiach sme sa umiestnili do 5.miesta. Z každej medzinárodnej súťaže priniesli naši tanečníci medailové umiestnenia v početnej a kvalitnej konkurencii. Najviac titulov majstrov sveta a Európy si vytancoval súbor Deep Dance Club v disco disciplínach, HALO HALO v artových disciplínach, ďalšie medaily a výborné umiestnenia pridali kluby GRIMMY, MyDance, DISTRICT Dance, D.S.Studio, Unostar, Lentilky, UNLIMITED, ASSOS, SONNY, DanceContinent, STELLA, MARTICO New Age, Art Studio s.o.m. one, Aura, Jumping, Juventa, The Wave by RDS, Dyno, Maxy dance, Škola Breaku, SABROSURA, JESSY a La Portella.

Na Slovensku sa uskutočnilo 10 súťažných podujatí (z toho 3 majstrovské) a v Leviciach sa v novembri uskutočnilo IDO medzinárodné podujatie UNLIMITED International s účasťou 12 krajín.

Sekcia IDO sa podieľala na projekte Moduly aj na prezentácii zväzu na podujatí finále súťaže Školský šport, boli sme súčasťou výstavy SZTŠ v Olympijskom múzeu.

Ďakujeme všetkým organizátorom za prípravu súťaží, trénerom, choreografom a tanečníkom za krásne vystúpenia a všetkým rodičom a priaznivcom za podporu.

Do roku 2024 prajeme všetkým najmä veľa zdravia, úspešných aj tvorivých chvíľ a mnoho krásnych tanečných stretnutí.